PSIHOSOCIALNA PODPORA V ČASU EPIDEMIJE, COVID-19

Z dnem 2. 11. 2020, je ponovno pričel delovati Telefon za psihološko podporo prebivalcem ob epidemiji COVID-19.  V telefonsko svetovanje so pod enotno številko združeni različni strokovnjaki s področja duševnega zdravja iz celotne Slovenije. Brezplačna telefonska številka 080 51 00 deluje 24 ur na dan, vse dni v tednu.

Hkrati obveščamo, da so v času epidemije s koronavirusom (Covid-19), na voljo tudi svetovalci – psihologi iz ZD Murska Sobota, za kratke razbremenilne pogovore preko telefona 041 396 192 ali po elektronski pošti: psiholog.covid19@zd-ms.si vsak delovni dan od 12.00 do 14.00.

Svetovalnica za tvegana vedenja

Individualno svetovanje za opuščanje kajenja

To je strokovno voden program opuščanja kajenja. Udeleženec dobi ključne informacije, strokovno podporo in pomoč pri opuščanju kajenja. Individualno svetovanje je namenjeno tistim osebam, ki jim ne ustreza skupinsko svetovanje.

Kdo se lahko udeleži delavnice:
Vsi kadilci od 19+

Kdo izvaja delavnico?
Izvajajo jo diplomirane medicinske sestre/diplomirani zdravstvenik s specialnimi znanji.

Časovni obseg skupinskega svetovanja:
6 tedenskih srečanj individualno, ki trajajo po 30 minut/svetovanje.

Št. udeležencev:

Kako se lahko vključite v delavnico?
Za delavnico ne potrebujete napotitve. Prijavite se lahko po telefonu (030 641 514) in elektronski pošti ( blanka.dugar@zd-ms.si ) ali (041 396 413) in elektronski pošti ( simona.emri@zd-ms.si ali tomislav.lilek@zd-ms.si ).

Kaj še lahko preberem?