Obvestilo

V skladu z Odlokom o prenehanju veljavnosti Odloka o začasnih ukrepih na področju zdravstvene dejavnosti zaradi zajezitve in obvladovanja epidemije COVID-19 začenjamo z izvajanjem preventivnih aktivnosti tudi v Centru za krepitev zdravja Murska Sobota, Cankova in Rogašovci. Nadaljevali bomo z izvedbo vseh delavnic in preventivnih aktivnosti za krepitev zdravja odraslih ter dejavnostmi vzgoje za zdravje za otroke in mladostnike. Pri izvajanju aktivnosti bodo upoštevani vsi veljavni vladni ukrepi Republike Slovenije za zajezitev in obvladovanje epidemije COVID-19 ter omejitve in priporočila, ki jih bo glede na trenutno epidemiološko situacijo priporočal NIJZ.

PSIHOSOCIALNA PODPORA V ZD MURSKA SOBOTA V ČASU EPIDEMIJE, COVID-19

Obveščamo vas, da so v času epidemije s koronavirusom (Covid-19), na voljo svetovalci – psihologi iz ZD Murska Sobota, za kratke razbremenilne pogovore preko telefona 041 396 192 ali po elektronski pošti: psiholog.covid19@zd-ms.si vsak delovni dan od 12.00 do 14.00.

Termini delavnic

Preizkus hoje na 2 km
Četrtek, 15. oktober 2020 | od 16:00 do 17:00 | Kontakt  041 644 639 | Lokacija: dvorišče ZD Murska Sobota

Preizkus je namenjen zdravim odraslim (20-65 let) z normalno ali prekomerno telesno težo. Obsega meritve nekaterih telesnih funkcij, posvet z zdravnikom in test hoje na 2 km. Je hiter in varen preizkus, s katerim ugotavljamo telesno zmogljivost (predvsem pljuč in srca). Hodite hitro – kolikor zmorete, ob koncu pa vam izmerimo čas hoje in vaš srčni utrip. Posebne priprave niso potrebne, le dan prej in na sam dan testa se izogibajte uživanju alkoholnih pijač, pijač s kofeinom ter težkih fizičnih naporov. Dve do tri ure pred testom pa tudi ne kadite in ne jejte težjih obrokov.

Zberemo se na dvorišču Zdravstvenega doma Murska Sobota.

Bodite udobno obuti in oblečeni.